Haber

EÖİ, SGİ ve Toplum Merkezleri seçim güvenliği için koordinasyon merkezi kurdu

Emek ve Özgürlük İttifakı (EÖİ), Sosyalist Dayanışma İttifakı (SGİ) ve Halkevleri, 14 Mayıs seçimleri için seçim güvenliği ahengi oluşturduklarını açıkladı.

Eğitim Sen 2 Nolu Şube’de düzenlenen basın toplantısıyla duyurulan uyum merkezi, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde yaşanabilecek usulsüzlüklere karşı birlikte hareket edecek.

“14 MAYIS SEÇİMİ OLAĞANÜSTÜ ŞARTLAR ALTINDA YAPILDIĞINDA ERDOĞAN CUMHUR İTTİFAKI BÜYÜK BİR YENİLGİ YAŞAYACAKTIR”

Sol Parti İstanbul İl Başkanı Deniz Demirdöğen tarafından okunan basın açıklamasında, son seçim ve referandumlarda geçerli olan mühürsüz oyların sayımında usulsüzlük yapıldığı hatırlatılırken, “AKP iktidarı toplumsal desteğini kaybetti. büyük ölçüde uyguladığı politikalar, yol açtığı yıkım ve felaketler nedeniyle… Normal şartlarda gerçekleşirse Erdoğan ve Cumhur İttifakı büyük bir yenilgiye uğrar.”

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların seçim sürecine ilişkin sözlerine vurgu yapılarak, “Seçim yasasının değiştirilmesi, seçim kurullarında üst düzey yargıçların atanmasına son verilmesi, HDP hakkındaki kapatma davası ve Erdoğan’ın seçimleri yok sayması yönündeki adımlarla” ifadelerine yer verildi. anayasa ve cumhurbaşkanlığı adaylığını ilan ediyor. AKP hükümeti hileli bir seçimin zeminini hazırlamaya çalışıyor” denildi.

Açıklamada, “Emeğe, demokrasiye ve özgürlüğe sahip çıkan tüm güçleri, Mayıs’ta yapılacak seçimlerde ülkeyi yok eden bu yıkıcı gücün son bulması için millet iradesine sahip çıkmak için birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz” denildi. 14, ülke tarihinin en kritik seçimlerinden biri.”

Ayrıca İstanbul’daki tüm okullardaki usulsüzlüklere karşı yapılacak itirazlar için avukatlar siyasi partilere başvurmaya davet edildi.

haber-yesilli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu