Haber

Fransa’da havaalanı yakınında orman yangını

– Fransa’da havaalanı yakınında orman yangını

GÜZEL – Fransa’da How Many Uluslararası Havalimanı yakınlarındaki Cagnes-sur-Mer ve Villeneuve-Loubet şehirlerinde orman yangını çıktı.

Avrupa’da sıcak hava dalgasının da etkisiyle birçok ülke orman yangınlarıyla boğuşuyor. Fransa’nın Uluslararası Havalimanı yakınlarındaki Cagnes-sur-Mer ve Villeneuve-Loubet şehirlerinde orman yangını çıktı. Yangına yaklaşık 100 itfaiye ve 1 helikopterin müdahale ettiği açıklandı.

Yetkililer, Cagnes-sur-Mer’deki orman yangınının kontrol altına alınmak üzere olduğunu ve çalışmaların akşam saatlerinde devam etmesinin beklendiğini, yangında herhangi bir can veya mal kaybının yaşanmadığını bildirdi. Fransa Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Kaç Uluslararası Havalimanı yakınlarında çıkan orman yangınlarının şu anda hava trafiğine rastgele bir etkisinin olmadığı belirtildi.

Yerel bir belediye yetkilisi yaptığı açıklamada, yangının otoyola yakın yerleşim olmayan bir alanı etkilediğini söyledi. Çok az polis, yangının karayolu ve demiryolu trafiğini kesintiye uğratmadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu