Haber

Melikgazi Belediyesi İklim Değişikliğiyle Mücadele Çalıştayı Düzenledi

Melikgazi Belediyesi, İklim Değişikliği ile mücadele çalışmaları kapsamında Mevcut Durum Risk Analizi ve İklim Kırılganlığı Çalıştayı düzenledi.

Çalıştayın amacı, dünyada olumsuz etkileri olan iklim değişikliği sorununa karşı çözüm önerileri ortaya koymak, bu çözüm önerileri doğrultusunda Melikgazi Belediyesi ‘İklim Değişikliği Eylem Planı’ oluşturmak, planlanan eylemlerin işbirliği içinde yürütülmesidir. Paydaş kurumlarla ortak çalışmalar planlamak ve ortak çözüm önerileri geliştirmek.

Melikgazi Belediye Başkanı Doç. İklim değişikliği konusunda farkındalığın artırılması, önleyici tedbirlerin belirlenmesi ve uygulanması konusunda sorumluluklarını bilen ve yerine getiren bir belediye olarak katkı sağlamayı hedeflediklerini söyleyen Prof. Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazi Belediyesi, İklim Değişikliğiyle Mücadele kapsamında 2022 yılında ‘AB Belediye Başkanları İklim ve Enerji Sözleşmesi’ne imza atan belediyelerden biri oldu. Atılan bu adımla ülkemizin ‘2053 Net’ taahhüdü İklim değişikliği konusunda ‘sıfır’. Bu kapsamda hazırlanacak ‘Sürdürülebilir İklim ve Enerji Eylem Planı (SECAP)’ ile Melikgazi ilçesinin karbon emisyon oranının 2053 yılına kadar ‘Net Sıfır’ olmasını sağlayacak çalışmalar yapılacak. Belediyemizde düzenlenen ‘Mevcut Durum Risk Analizi ve İklim Kırılganlığı Çalıştayı’nda “2053 iklim vizyonuna katkı sağlayacak proje geliştirme çalışmaları gerçekleştirildi. Halen çalışmaları devam eden SECAP belgesini yılsonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Çalıştaya katılan ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu