Haber

3 dönemdir görev yapan cumhurbaşkanı koltuğuna aday! İlknur Kovaç Bayraktar, AK Parti adına Bayrampaşa’da yarışacak

AK PartiBayrampaşa Belediye Başkanı adayı ise İlknur Kovaç Bayraktar oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende AK Parti İstanbul ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. 2019 yerel seçimlerinde kazanılan ilçelerden sadece 3’ünde değişiklik yapıldı; Arnavutköy, Sultanbeyli ve Bayrampaşa.

LİSTEDEKİ 2 KADIN ADAYDAN BİRİ

AK Parti İstanbul ilçe adayları arasında yer alan iki kadın adaydan biri olan İlknur Kovaç Bayraktar, 3 dönemdir görev yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner’in yerine aday gösterildi. Erdoğan, bugün düzenlenen AK Parti Aday Tanıtma Toplantısı’nda İlknur Kovaç Bayraktar’ın adaylığını açıkladı.

İLKNUR KOVAÇ BAYRAKTAR KİMDİR?

1979 yılında İstanbul’da doğan İlknur Kovaç Bayraktar, memleketi Makedonya’nın Üsküp kentinden göç etmiş bir ailenin üyesidir. İlköğrenimini Bayrampaşa Ahmet Haşim İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini Bayrampaşa Rıfat Canayakın Okulu’nda tamamladı.

Maltepe Üniversitesi Hukuk Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi’nde Uygulamalı Ticaret Hukuku alanında yüksek lisansını tamamladı ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkul Hukuku okudu. Kariyerine avukat olarak başlayan Kovaç Bayraktar, Bayraktar Hukuk Grubu’nun kurucu avukatıdır. İkinci üniversite eğitimine İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde devam etmektedir.

2014 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Bayrampaşa İlçe Teşkilatında aktif görev almaya başlayan Kovaç Bayraktar. Oyİşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı, İnsan Hakları Birim Başkanı olarak görev yapmış olup, 2018 yılında Yerel Yönetimler Birim Başkanı olarak atanmıştır ve halen bu görevini sürdürmektedir.

2019 Yerel Yönetim Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Büyükşehir ve Bayrampaşa Belediye Meclis üyesi seçilen Kovaç Bayraktar, Bayrampaşa Belediye Meclisi Kanun ve Eğitim Komisyonları Başkanıdır.

Arnavutça, İngilizce ve Fransızca bilen İlknur Kovaç Bayraktar, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu