Haber

Tekirdağ’dan biraz kısa

Marmaraereğlisi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri marketlerde fiyat kontrolü yaptı.

Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında faaliyet gösteren işyerleri ve marketlerde eserlerin fahiş fiyatlara satılmasının önüne geçilmesi ve vatandaşların mağduriyetinin önlenmesi amacıyla fiyat ve etiket kontrolü yaptı.

Ekipler, önceki kontrollerde tuttukları kayıtları yeni fiyatlar ile karşılaştırarak fahiş bir fiyat artışı olup olmadığını kontrol etti.

Denetimlerin devam edeceğini belirten Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Çet, “Yöresel pazarlar vatandaşların yanında olsun istiyoruz. Ürünler ile etiketsiz ürünlerin raf ve kasa fiyatları zabıta personelimiz tarafından denetlendi. Denetimlerimiz devam edecek.” dedi.

Ergene’de satranç turnuvası düzenlendi

Tekirdağ Satranç Küçükler İl Birinciliği maçları Ergene Belediyesi’nin mülkiyetinde yapıldı.

Müsabakalarla ilgili açıklamalarda bulunan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, 2 gün ve 6 cinsiyet müsabakalarına sporcuların yanı sıra ailelerin de katıldığını belirtti.

Sporu ve sporcuyu desteklediklerini ifade eden Yüksel, “İlçemize kazandırdığımız sayısız kalıcı eserden biri olarak Ergene Kaymakamlığı ve Tekirdağ İl Temsilciliği ortaklığında düzenlediğimiz bu turnuvaya Ergene Belediyesi Göl Restoran ev sahipliği yaptı. Türkiye Satranç Federasyonu çok iyi ve başarılı.” dedi.

Müsabakaların ardından dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu