Yaşam

Tankut Turnaoğlu ve Murat Birsin “BilTalks”ta öğrencilerle buluştu!

“Bilfen Okulları 7. sınıf öğrencileri “BilTalks” etkinliği kapsamında Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri temasıyla İngilizce olarak etkileyici sunumlar yaptılar.

Bilfen Okulları Ortaokul İngilizce Bölümü tarafından 7. sınıf öğrencilerinin sunumları ve katılımıyla düzenlenen klasik Biltalks etkinliği bu yıl Migros’ta P&G Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İcra Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ve Sürdürülebilirlik Yöneticisi Murat Birsin’in katılımıyla gerçekleşti. GİBİ. Öğrencilerin kendilerini ve fikirlerini sahnede ifade etmelerine olanak sağlayan BilTalks etkinliğinin teması “Daha iyi bir gelecek ve dünya için Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” oldu. Öğrenciler, Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen sürdürülebilirlik hedefleri arasından seçtikleri konu ile ilgili analiz önerilerini misafirler, okul yöneticileri, veliler ve öğretmenleri ile paylaşma fırsatı buldular.

Sunumun hazırlanma sürecinde öğrenciler detaylı bir şekilde araştırmalarını yaptılar, seçtikleri bahis hakkında daha detaylı bilgi sahibi olurken, kendi analizlerini üreterek gelecekleri için değerli bir farkındalık kazandılar. Etkinlik kapsamında öğrenciler, İngilizce sunum becerilerinin yanı sıra 21. yüzyıl becerilerini geliştirme fırsatı da buldular.

Her birimiz bir iklim elçisiyiz!

Tankut Turnaoğlu, P&G Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı “Sürdürülebilirlik tüm ekosistemi ilgilendiren bir konu. Bu nedenle P&G olarak kendi iş süreçlerimizi daha sürdürülebilir hale getirmeye çalışıyoruz. Çalışmalarımızla, soğuk suda ve kısa programlarda bile etkili olan çalışmalarımız sayesinde tüketicilerimize çevre dostu alışkanlıklar kazandırmayı amaçlıyor ve evlerinde iklim elçisi olmalarını istiyoruz. BilTaks’ta bu konuda dinlediğim sunumlardan ve gençlerin bu konudaki gücünden çok etkilendim. Yeni nesil ile birlikte karbon ayak izimizin her yıl daha da azalacağına eminim.”

Migros Sürdürülebilirlik Müdürü Murat Birsin Bilfenli öğrencilerin başarılı projelerini İngilizce olarak duymaktan ve BilTalks etkinliğinde konuyu özümsemekten heyecan duyduğunu belirterek, “Gelecekten miras alacağımız gençlerimizin çevre ve çevre bilincinin arttığını görüyoruz. toplumsal sorunlar her geçen gün artmaktadır. Daha iyi bir gelecek için bugünü güzelleştirmemiz gerekiyor. Sürdürülebilirlik çalışmalarımızı Migros’a Uygun Gelecek Planımız çerçevesinde, iş yapış şekillerimize odaklanarak yürütüyoruz. Migros olarak; Bugünden başlayarak tüm ekosistemimiz için gelecekte faydalar yaratmak için kesintisiz çalışmaya devam edeceğiz.” söz konusu.

Gelenek haline gelen BilTalks etkinliğinin önümüzdeki yıllarda değerli konuklar, veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu