Haber

Son dakika haber: Kamyonda yapılan aramada uçağa el konuldu!

Bulgaristan’dan Türkiye’ye gelen bir tırda risk analizi kapsamında arama yapıldı. Arama sırasında treylerin üzerinde 1964 model Cessna F172 tipi uçak kanatları sökülmüş halde bulundu.

Sürücü, VM Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’nu ihlal ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı. Şüpheli VM yargılamalarının ardından serbest bırakıldı.

UÇAK HAVALİMANI’NA ÇEKİLDİ

Ele geçirilen uçağın Çorlu Havalimanı’na gönderilmesi için yazışma yapıldı. Ancak burada yer olmadığından uçak başka bir kamyona yüklenerek emniyete götürülmek üzere Atatürk Havalimanı’na götürüldü.

SAHİBİ GELMEZSE SATILACAK

Kapıkule Sınır Kapısı’nda habersiz ele geçirilen ve antika olarak değerlenen uçak, döneminin en lüks 3 yolcu taşıma uçağı arasında yer alıyor. Kısa aralıklarla kalkış ve iniş yapabilme özelliğine sahip uçağın piyasa fiyatı ise 620 bin lira.

Eğitim uçağı olarak üretilen tek motorlu uçağın kanadı 11 metre, uzunluğu ise 8,28 metre. Uçak günümüzde hala eğitim uçağı olarak kullanılmaktadır. Kaçak eşya olarak ele geçirilen uçağın hukuki sürecin tamamlanmasının ardından satılabileceği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu