Haber

Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu Hatay’da

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, genel başkan seçildikten sonra ‘ilk ziyaretim olacak’ dediği Hatay’ı ziyaret etti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Hatay’a giden Özel, Hatay Havalimanı’nda şunları söyledi:

HATAY BÜYÜK ACILAR ÇEKTİ: Kongre öncesi Hatay’a gittiğimde 80 ilde yaptığımı Hatay’da yapmayacağımı söyledim ve siyaset konuşmadım. Şunu özellikle vurguladım; Bir sonraki ziyaretimi CHP Genel Başkanı olduğumda Hatay’a yapacağımı söyledim. Bunun nedeni teşkilatımızın ve belediye başkanlarımızın her zaman vurguladığı ve bizleri bilgilendirdiği noktadır; Hatay depremde nasıl geciktiyse, Hatay da deprem sonrası yaraları sarmada hep birkaç adım geride kaldı. Hatay gündemden çıkarılıyor, Hatay çok acı çekti.

TÜM İNANÇLARIN BİR ARADA YAŞAYABİLECEĞİ ÖZELLİĞİNİN KORUNMASINA DEĞER VERECEĞİZ: CHP’nin şu anki başkanı olarak, ilk genel başkanımızın bize emaneti olan ve ‘benim meselem’ dediği Hatay’ı bundan sonra sorunum olarak kabul ediyorum. CHP liderinin gündeme getirdiği bir konunun ülke gündeminden çıkması mümkün değil. Hatay’ı gündemde tutacağız. Hatay’ın demografisinin bozulmasına izin vermeyeceğiz. Hatay’ın tüm inançların bir arada yaşayabileceği özelliğinin korunmasına önem vereceğiz. Hatay’da birilerinin kar amaçlı projelerine izin vermeyeceğiz. Hatay’ın Atatürk’ün mirasına yakışır şekilde yeniden inşa edilmesi ve restore edilmesi sürecini yakından takip edeceğiz. Hayatını kaybeden herkesi bir kez daha anıyoruz. Acılı ailelerine bir kez daha başsağlığı diliyoruz. Hatay’ın yaralarını sarmak için ilk günden bu yana büyük çaba harcayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte buraya geldim. O acı günlerde büyük bir travma yaşamasına rağmen görevinden bir an bile ayrılmayan başkanımız Lütfü Savaş’la da birlikteyiz.

‘İnşallah HATAY’IN TÜM SORUNLARININ EN KISA ZAMANDA ÇÖZÜLDÜĞÜ GÜNÜ YAŞAYACAĞIZ’

İmamoğlu şunları söyledi:

“Genel Başkanımızın bu ilk ziyaretinde onların yanı sıra Hatay halkı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız, il başkanımız ve buradaki diğer arkadaşlarımızla birlikte olmaktan gurur duyuyoruz. İnşallah tüm sorunların çözüleceği günleri yaşayacağız. Hatay sorunu bir an önce çözülsün.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu