Ekonomi

Mercedes-Benz İsrail’e Mali Yardım Sağladı

Filistin ile İsrail arasında son dönemde yaşanan olaylar dünya gündemini oldukça meşgul ediyor. Bu noktada her iki ülkeye de dünyanın her yerinden yardımlar gelmeye devam ediyor. Bu karışıma yakın zamanda Mercedes de eklendi. Mercedes-Benz Yönetim Kurulu Lideri Ola Källenius, LinkedIn hesabından yaptığı paylaşımda şirketin İsrail’e mali yardım sağladığını duyurdu.

Mercedes-Benz İsrail’e maddi yardımda bulundu

Ola Källenius, LinkedIn üzerinden yaptığı açıklamada, olaylardan endişe duyduğunu ve İsrail’deki United Hatzalah ve Alman Kızıl Haç adlı kuruluşlara toplam 1 milyon euro bağışta bulunduklarını duyurdu.

Yönetici ayrıca Tel Aviv’deki Ar-Ge tesisinde şirketin ekibiyle sürekli iletişim halinde olduklarını ve güvenliğin en büyük öncelikleri olduğunu belirtti.

Mercedes-Benz GenH2 sıvı hidrojenle menzil rekoru kırdı!

Ola Källenius’un yaptığı açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

“İsrail’e yönelik terör saldırılarından bu yana dünya çapında yayınlanan haber ve görüntüler beni derinden sarsıyor ve Ortadoğu’da barışa olası yansımaları konusunda son derece endişeliyim. İsrail’de meslektaşlarım, uzun süredir tanıdıklarım ve iyi dostlarım var. Bana destek olan herkese en kalbi sevgilerimi iletiyorum.

Düşüncelerim ayrıca çok sayıda yaralı, kaçırılanlar ve aileleriyle birlikte. Bölgedeki acıların en azından bir nebze de olsa hafifletilmesine katkıda bulunmak istediğimiz için son dönemde çeşitli kurum ve kuruluşlarla temasa geçtik. Mercedes-Benz, kurtarma araçlarının satın alınması için United Hatzalah adlı yardım kuruluşuna ve bölgedeki insani yardımları kardeş kuruluşlarla koordine eden Alman Kızılhaçı’na toplam bir milyon avro bağışta bulunuyor. “Elbette Tel Aviv’deki Ar-Ge tesisimizde grupla her zaman iletişim halindeyiz ve onların güvenliği bizim önceliğimizdir.”

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu