Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne çifte ödül

Menderes Gastronomi, Kültür ve Tanıtım Festivali kapsamında verilen Gümüş Saat Kulesi Ödülleri’ne İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ESHOT Genel Müdürlüğü layık görüldü. İzmir Büyükşehir Belediyesi popülist kültür sanat çalışmaları, ESHOT Genel Müdürlüğü ise “toplumsal fayda” nedeniyle ödüllendirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ESHOT Genel Müdürlüğü, Anadolu Üniversitesi Mezunlar Derneği tarafından Menderes Gastronomi, Kültür ve Tanıtma Festivali kapsamında verilen Gümüş Saat Kulesi Ödüllerine layık görüldü. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kültür, sanat ve sosyal hizmet alanlarındaki beğenilen politikaları ve başarılı çalışmalarından dolayı verilen ödülü Kültür Sanat Daire Başkanı Ceren Umay aldı.
Yıllarca toplu taşımada kullanılması nedeniyle yıpranan 180 otobüsü hurdaya çıkarmak yerine yenileyerek Türkiye’nin dört bir yanından il ve ilçe belediyelerine bağışlayan ESHOT Genel Müdürlüğü, sosyal fayda çalışmalarından da ödül aldı.

Bey: “İleri dönüşümü de yapmalıyız”
Törene katılan ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey, gelişmiş ülkelerde uygulanan “yukarı dönüşüm” kavramına dikkat çekti. Erhan Beyefendi, “Malların, araçların veya hammaddelerin israfı azaltmak için yeniden kullanılmasına ileri dönüşüm denir” dedi. “Motorundan gövdesine, lastiğinden boyasına, klimasından koltuk ve döşemesine kadar toplam 180 otobüsü yeniledik. İl ve ilçe belediyelerine, İzmir Büyükşehir Belediyemizin bazı birimlerine tekrar halkımızın istifadesi için bağışta bulunduk. Tekrar hurdaya ayırarak, ileri dönüşüm yaparak bu araçların birebir hedefle kullanılmasını sağladık. Dünyamızı, kaynaklarımızı korumak adına geri dönüşüme ne kadar değer vermemiz gerektiğini hepimiz biliyoruz. Bunun bir adım ötesinde olan ileri dönüşüm faaliyetlerini de gözden kaçırmamak gerekiyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu