Haber

İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırıları Trabzon ve Gümüşhane’de protesto edildi

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları Trabzon ve Gümüşhane’de protesto edildi.

Yatsı namazının ardından İskenderpaşa Camisi önünde toplanan Trabzon Sivil İnisiyatifi üyeleri ve vatandaşlardan oluşan grup, Türk ve Filistin bayrakları taşıyarak Filistinlilere destek verdi.

Filistinliler için duaların yapıldığı programda konuşan Trabzon İmam Hatipler Derneği (TİHDER) Gençlik Başkanı Halim Eren Şahin, İsrail’in terör örgütü gibi davranarak en ağır insan haklarını ihlal ettiğini ve günlerdir soykırımını sürdürdüğünü belirterek, şunları söyledi: temiz çocuklar öldürüldü, kreşler, hastaneler ve hatta çocuklar bir araya toplandı. Özellikle yerleri bombalayarak soykırımsal zulmünü sürdürdüğünü söyledi.

Şahin, İsrail ve Amerikan mallarına boykot çağrısında bulunarak, “Görüyoruz ki Müslümanlar birkaç gün de olsa birleşip boykota başladıklarında bütün fiyatları yarıya indirmek zorunda kalıyorlar. Ey Müslüman kardeşim uyan, anla. Farkında ol.” Müslümanlar birlik olunca İsrail’i ezecekler, katillerin para akışına darbe olacak.” Sen de vur.” dedi.

Gümüşhane

Gümüşhane’de İsrail’in Gazze saldırıları “Filistin için yürüyoruz” etkinliğiyle protesto edildi.

Gümüşhane Sivil İnisiyatifi üyeleri, ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü önünde toplanarak, “Katil İsrail, Filistin’den defol”, “İnsanlık onuru İsrail’i yenecek”, “Gazze’ye selam” sloganları attı. , direnişe devam edin”, “Siyonist İsrail hesap verecek” “Verecekler” ve “Çocuklar ölürken sessiz kalamazsınız” sloganlarıyla Cumhuriyet Caddesi’nden Atatürk Caddesi’ne yürüdüler.

Grup üyeleri adına konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Ergin Aslan, Filistin’de 75 yıldır bitmek bilmeyen bir katliam yaşandığını belirterek, “Gazze’de 2 buçuk milyon insan hapishanelerde yaşıyor. Mescid-i Aksa 1948’den beri ihlal ediliyor. Barış şehri.” “Kudüs 75 yıldır hüzünlü.” dedi.

Aslan, başta Gazze olmak üzere tüm Filistin’in yıllardır insani krizin pençesinde olduğunun altını çizerek, şöyle konuştu:

“İsrail’in bu saldırıları bölgedeki acıyı, yıkımı ve çaresizliği daha da artırmaktadır. Aralarında kadın, çocuk ve yaşlıların da bulunduğu masum sivillerin ölümüne neden olan bu zulmün sorumluları derhal adalet önünde hesap vermelidir. Değerli kardeşlerim. Her savaşın kendi kanunu vardır.” “Ne olursa olsun tapınaklara, okullara, hastanelere dokunulmayacak. Ancak kan ve irinle beslenen bu terör örgütünün vahşetini sınırlayacak hiçbir değeri ve kanunu yok.”

Grup, Filistinliler için dua ederek dağıldı.

manavgat-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu