Teknoloji

iPhone 15’in Yeni Bir Tasarımla Gelebileceği İddia Edildi

Geçtiğimiz haftalarda yeni iPhone serisi 14’ü piyasaya süren Apple, şimdiden bir sonraki yılın modelleriyle gündeme gelmeye başladı. iPhone 15 serisine dair bilgiler ve savlar her geçen gün artarken, bugün çarpıcı bir iddia paylaşıldı.

Apple ile ilgili daha evvel pek çok bilgiyi evvelce paylaşan hesaplardan birisi olan ShrimpApplePro, Apple’ın iPhone 15 ile büyük bir değişikliğe gidebileceğine işaret etti. Apple, yeni bir iPhone dizaynına geçiş yapabilir.

iPhone telefonlar artık keskin kenarlara sahip olmayabilir:

iPhone 12 serisi ile birlikte eski ‘düz ve keskin’ kenar dizaynına geçiş yapan Apple, ortaya çıkan bir fotoğrafa nazaran artık apayrı bir dizayna geçiş yapacak. Bu tasarım, günümüzde MacBook Pro’larda gördüğümüz, daha önceyse iPhone 5C modelinde gördüğümüz biçimde ‘yuvarlak köşeli’ olacak.

Bu yuvarlak köşe, sırf telefonun art kenarlarında bulunacak. Telefonun kenarları ise mevcut dizayndaki üzere düz yapıda olacak. Bununla birlikte aygıtın art yüzeyi, titanyumdan yapılacak.

Tabii bu bilgilerin şu anda sadece iddia olduğunu unutmamak gerekiyor. Gördüğümüz fotoğrafın kaynağını bilmiyoruz, münasebetiyle mutlaklığını de tartışamıyoruz. Apple’ın halihazırda tutan dizaynını değiştirip değiştirmek istemeyeceği de farklı bir tartışma konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu