Haber

Eğirdir’de Cami Hırsızı Yakalandı

ISPARTA’nın Eğirdir ilçesinde Hüseyin Akgün (20) iki ayrı camiden hırsızlık yaparken yakalandı. Cezaevinden firarisi olduğu öğrenilen Hüseyin Akgün’ün hırsızlık yaptığı sırada 3 gün Eğirdir Gölü kıyısındaki bir çadırda kaldığı belirlendi.

Birkaç gün önce Eğirdir’de merkez Hızırbey Camii ile İstasyon Mahallesi Camii’nde bulunan sadaka sandıklarının çalındığı, bir imamın cüzdanının çalındığı belirlendi. Eğirdir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı. Kentte 47 farklı noktada yer alan güvenlik kameralarının yanı sıra camilerdeki güvenlik kameralarını da inceleyen polis ekipleri, hırsızlık zanlısının 7 Ağustos’ta cezaevinden kaçan ve cezası sabit olan Hüseyin Akgün olduğunu belirledi. çeşitli hırsızlık suçlarından 34 yıl. Zanlının hırsızlık olayları sırasında Eğirdir Gölü kıyısındaki Yazla Mahallesi sahilinde 3 gün boyunca çadır kurduğu, tatil yaptığı, hırsızlık olaylarında kullandığı kıyafetleri sürekli değiştirdiği belirlendi. Polis tarafından gözaltına alınan Hüseyin Akgün, emniyetteki sorgusunun ardından sağlık kontrolü için hastaneye, ardından işlemleri için Eğirdir Adliyesi’ne götürüldü. Hüseyin Akgün, savcılıktaki sorgusunun ardından sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanarak Isparta Cezaevi’ne gönderildi.

‘3 GÜNDÜR BURADAYDI’

Zanlının 3 gün kaldığı plajın işletmecisi Uğur Çakırarslan, “3 gündür buradaydı, gündüzleri sürekli göldeydi. Zaman zaman dışarı çıkıp ziyaret ederdi” dedi. buralarda para yiyordu. Akşamları çadırlarda pek kalmazdı, göl kenarında içki içerdi. Böyle bir zanlının burada olması bizi de etkilemedi, biz de burada yattık. Umarım cezasını alır” dedi.

Zanlının hırsızlık anları camilerdeki güvenlik kameralarına an be an yansıdı. Bir camide bulunan sadaka kutusundaki parayı alan zanlının, başka bir camide camı açıp imamla ilgili odaya girdiği anlar ise olay mahallinde yer aldı.

habermuratpasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu