Haber

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İsrail’in Gazze’deki katliamlarını kınadı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İsrail’in Gazze’de 7 Ekim’den bu yana gerçekleştirdiği katliamların artık dayanılmaz boyutlara ulaştığını belirterek, “Zalimin karşısında, mazlumun yanında olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Diyanet’ten yapılan açıklamaya göre Erbaş, Diyanet Akademisi’nde sendika temsilcilerinin katılımıyla online olarak düzenlenen Filistin İstişare Toplantısı’na katıldı.

Programda konuşan Erbaş, 7 Ekim’in Filistin için bir dönüm noktası olduğunu belirterek, “İşgalci İsrail devletinin 7 Ekim’den bu yana Gazze’de yaptığı katliamlar artık dayanılmaz boyutlara ulaştı. Zalimlerin karşısında, zalimlerin yanında durmaya çalışıyoruz. Ezilenler.” dedi.

Kudüs’ün Müslümanların elinde olduğu sürece her zaman bir barış ülkesi olduğunu belirten Erbaş, “Müslüman, Hıristiyan, Yahudi, ırk, inanç, mezhep ayrımı yapmadan insanlar 8 asır boyunca barış içinde yaşadılar. Ancak 1917’de, Osmanlı İmparatorluğu Batılı düşmanlar tarafından yıkılmaya ve yok edilmeye çalışıldı, Kudüs yerle bir edildi.” “İngilizlerin eline geçtikten sonra Filistin topraklarında yeniden zulüm ve kargaşa başladı.” değerlendirmesini yaptı.

Sendikalardan Filistin konusunda farkındalık yaratmalarını isteyen Erbaş, Filistin konusunda Diyanet İşleri Başkanlığı ile sendikaların güç birliği yapması gerektiğini söyledi.

Toplantıya Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları İbrahim Hilmi Karslı, Burhan İşliyen, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, Rehberlik ve Teftiş Lideri Hasan Güçlü, Strateji Geliştirme Lideri Mustafa Irmaklı, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz ve İdari Hizmetler Genel Müdürü Bünyamin Kahraman da katıldı. toplantı. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu