Haber

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’na, Ankara’da Mansur Yavaş’a destek verecek.

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, yerel seçimlerde Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Demokrat Parti Başkanlık Divanı’nın aldığı kararla İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’na, Ankara’da Mansur Yavaş’a destek vereceklerini duyurdu. Enginyurt, “Milletimize bir sözümüz var. Millet nerede olursa olsun milletin yanındayız. Bu nedenle Sayın Genel Başkanımın Ankara ve İstanbul’da aday göstermeme kararını destekliyorum. Cemal Enginyurt olarak ben de CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’na Ankara’da şükranlarımı sunarak, “Mansur Yavaş’a destek vereceğimizi ve halkımızdan da destek beklediğimizi beyan ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, aday destek açıklamasında şunları söyledi:

“Muhalefete karşı çıkmamak, vefa bizim için İstanbul’da bir ilçenin adı değildir. Yolda bulduğumuz yoldaşlarımızı değiştirmemek, Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul hayalini yıkmamak, ‘dur’ demek için. AKP’nin millete yaptığı zulme, bölmeye, parçalanmamak için, 14 Mayıs’ta kurduğumuz Halil İbrahim sofrasına ihanet etmemek, yıkmamak için, gözyaşı döktüğümüz insanlarla yollarımızı ayırmamak için, İstanbul’da ya da Ankara’da ‘Birlikte kazanacağız’ diyerek sırf siyaset adına ağladık, güldük. İstanbul’da kazanılacak ya da kaybedilecek bir seçimde Demokrat Parti olarak asla kaybetmemek için, özellikle de 2014’te. Demokrat Parti olarak adımızın tarihe kaybeden olarak geçmemesini sağlamak amacıyla, Cemal Enginyurt olarak CHP’nin İstanbul’daki mağlubiyet davası, Sayın Genel Başkanımız Gültekin Uysal ve Demokrat Parti Başkanlık Divanı’nın İstanbul kararıyla, Biz de Ankara’da aday göstermedik, milletimize sesleniyorum: İstanbul’dan aday olmak ister miyim? Yapardım… Ama Ekrem İmamoğlu şahsında muhalefeti yok etmek, yok etmek isteyenlerin olduğunu görüyorum. Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul ile kâr projesini hayata geçirmek istiyor. Cemal Enginyurt ve Demokrat Parti olarak buna izin veremeyiz. Milletimize bir sözümüz var. Milletin olduğu her yerde milletin yanındayız. Bu nedenle Genel Başkanımın Ankara ve İstanbul’da aday göstermeme kararını destekliyorum. “Cemal Enginyurt olarak Ankara’da CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a destek vereceğimizi beyan ediyor, halkımızdan da destek bekliyor, saygılarımı sunuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu