Haber

Çorum’daki Kaçakçılık Operasyonunda Çok Sayıda Kaçak İçki ve Silah Ele Geçirildi

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerinin Çorum’da gerçekleştirdiği operasyonlarda çok sayıda kaçak içki, sigara, cinsel içerikli eserlerin yanı sıra silah ve mühimmat ele geçirildi.

Gümrük kaçakçılığı yapan alkollü içki ve sigara ticareti, emtia kaçakçılığı ve silah mühimmatının önlenmesi amacıyla KOM ekipleri tarafından 3 ayrı operasyon gerçekleştirildi. İsimli aramada; 4 bin 334 adet çeşitli markalarda cinsel hap/krem, 136 paket gümrük kaçak sigara, 15 adet elektronik sigara ve 11 adet elektronik sigara likiti, 1.400 adet dolu sigara tüpü ve 53 litre el yapımı alkollü içecek ele geçirildi.

Önceki gün meydana gelen iş yerinde silahlı saldırı olayında, şüphelinin silahı satın aldığı av bayisinde yapılan aramada 5 adet ruhsatsız tüfek ve tüfeklere ait 2 adet şarjör, 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet ruhsatsız tabanca şarjörü ve 7 adet tabanca fişeği ele geçirildi.

Kaçak/sahte bal sattığı tespit edilen kişinin iş yerinde ve aracında yapılan aramada 1.716 kilogram kaçak/sahte bal ele geçirildi.

3 ayrı operasyonda ele geçirilen kaçak malzemelere el koyan polis gruplarının, olaylara karıştıkları belirlenen 10 şüpheli hakkında 6. maddeye aykırılık suçundan yasal işlem başlattığı bildirildi. Türk Ceza Kanununun 5607 ve 6136. – ÇORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu