Haber

CHP’den ihraç edilen Tanju Özcan, “Kemal Bey” diyerek CHP liderini hedef aldı: Partide Kemalist olan kimseyi bırakmamakta kararlı.

Seçim başarısızlığından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu sorumlu tutan ve her fırsatta istifasını isteyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP’den ihraç edildi. Kararın ardından sosyal medyadan açıklama yapan Özcan, Kılıçdaroğlu’nu bir kez daha hedef gösterdi.

“KONEPE SEVGİSİ HERKESE BAŞARILAR DİLERİM”

Özcan yaptığı paylaşımda, “Başarısız Kemal Bey 12 seçim kaybetti ama kendisinin kilit listeyle seçtiği YDK beni partiden ihraç ettirdi. Karar kesin ki sadece Sorosçuları, 10 Aralıkçıları, CHP’nin Kemalist gömleğini çıkarmasını isteyen badem bıyıklı ve HDP terör sevdalıları ifadelerini kullandı.

“BENİ YAPMAYIN”

Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kemalist ve Türk Milliyetçisi çizgimden taviz vermeden yoluma devam edeceğim. Sorosçulara, Fetöcülere ve 10 Aralıkçılara teslim olmuş CHP yönetimi tarafından ihraç edilmek. Bundan başka bir şey beklemiyordum. Bugün beni ihraç ettiler, yarın Atatürkçü kalmaya kararlı diğerlerini… Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk ve kurucu değerlerimiz…”

BAĞIMSIZ DEVAM EDECEĞİNİ SÖYLEDİ

CHP’de değişiklik için 9 günde Bolu’dan Ankara’ya yürüyerek dikkatleri üzerine çeken Tanju Özcan, CHP Genel Merkezi önünde yaptığı açıklamada, partiden ihraç edilmesi halinde yoluna bağımsız olarak devam edeceğini söyledi.

1 YILLIK GEÇİCİ OLARAK İHRACAT YAPILDI

CHP MYK tarafından kesin ihraç talebiyle disiplin cezasına çarptırılan Özcan, AK Partili Hacer Çınar’a “Neden bana el sallıyorsunuz, ben evli bir erkeğim, ayıp” dediği için YDK tarafından bir yıl ihraç edildi. 16 Mayıs 2022’de yapılan bir meclis toplantısında elini kaldıran

haber-yunak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu