Yaşam

Barbie Filmi Severlerin Mutlaka İzlemesi Gereken Renkli Kurgu Filmleri

Bu liste, Barbie sinemalarını sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken canlı ve yaratıcı anlatımlı sinemaları içeriyor. Bu sinemalar, Barbie’nin büyülü dünyasını sevenler için bir keyif ziyafeti sunuyor. Barbie’nin renkli dünyasından etkilendiyseniz bu filmleri mutlaka izlemelisiniz!

20. Gerçek Boy (2018)

İmdb: 4.6

Özet: Grace Manning, ikonik House oyuncak bebeklerinin yaratıcısı olan annesinin oyuncak şirketinde çalışmaktadır. Marathon Toys’un CEO’su Grace için işler pek de umduğu gibi gitmez. Kendine güvenen bir hanımefendi olan Grace, orta yaş krizinin ortasındadır. Güçlü bir kadın olmasına rağmen Grace’in içinde bulunduğu sıkıntılı durumlar, şirket hisselerinin dibe vurmasına neden olur.

Yönetmen: Steven K. Tsuchida

Oyuncular: Tyra Banks, Francia Raisa, Gavin Stenhouse

19. Neon Şeytanı (2016)

İmdb: 6.1

Özet: Bir sabah uyandığında etrafının kadınlarla çevrili olduğunu ve dünyaya kadınların hakim olduğunu fark ettiğinde hikayesini bundan yola çıkarak oluşturduğunu belirten Refn, “tehlikeli güzellik” temasını ön plana çıkaran bir senaryo oluşturmuştur.

Yönetmen: Nicolas Winding Refn

Oyuncular: Elle Fanning, Jena Malone, Bella Heathcote

18. Vaftiz Annesi (2020)

İmdb: 6.1

Özet: Peri vaftiz annesi Eleanor, gücüyle iyilik yapabileceğini göstermek ister. Ancak işinin geleceğinin tükenmekte olduğunu öğrendiğinde, dünyanın hâlâ onun çalışmasına ihtiyacı olduğunu kanıtlamaya çalışır. Tam bu sırada aldığı bir mektup ona umut verir. Mektubun sahibi, 40 yaşında bekar bir anne olan Mackenzie’dir. Kocasını bir yıl önce kaybetmiş olan Mackenzie, memnuniyet fikrinden neredeyse vazgeçmiştir. Eleanor, istese de istemese de, Mackenzie’nin tekrar tatmin olmasını sağlamak için harekete geçer.

Yönetmen: Sharon Maguire

Oyuncular: Isla Fisher, Jillian Bell, Santiago Cabrera

17. 13 Devam Eden 30 (2004)

İmdb: 6.3

Özet: Kalpten yapılan dileklere dikkat! Beklenmedik bir anda gerçekleşebileceğini anlatan keyifli bir sinema. Jenna’nın on üçüncü doğum günü partisinde, en yakın arkadaşı Lucy bir oyun oynayınca her şey alt üst olur. Erkek arkadaşı Matt tarafından alay edilen ve incitilen Jenna, otuz yaşına kadar saklanmaktan başka bir şey istemez. Ve beklenmedik bir şekilde elindeki dilek tozu sayesinde dileği gerçek oluyor. Fıstık gibi bir vücut, rüya gibi bir daire, harika bir gardırop ve atletik bir erkek arkadaş, harika bir iş, yıldız arkadaşlar.

Yönetmen: Gary Winick

Oyuncular: Jennifer Garner, Mark Ruffalo, Judy Greer

16. Yasal Olarak Sarışın (2001)

İmdb: 6.4

Özet: Elle Woods hoş bir hanımdır ve okuldaki popülaritesi efsanevidir. Sonuç olarak, okulun en güzel çocuklarından biri olan Warner Huthington ile beraberdir. Ama Warner’ın annesi fazla muhafazakar. Elle, beklentileri doğrultusunda ‘fazla sarışın’ olduğu için ailenin tepkisini çekiyor. Warner’la arası bozulur ve Warner tarafından terk edilir. Warner, eğitimine Harvard’ın hukuk fakültesinde devam ediyor. Hevesli Elle de sırf ondan intikam almak için birebir bölüme girmeye çalışır.

Yönetmen: Robert Luketic

Oyuncular: Reese Witherspoon, Luke Wilson, Selma Blair

15. Garip Bilim (1985)

İmdb: 6.6

Özet: Gary ve Wyatt, tipik bir 80’ler Amerikan lisesinde yaşayan en iyi arkadaşlardır. Kaybedenler kulübünün bu iki tipik üyesi, tabiri caizse, hayatlarının yenilgilerle dolu en keyifli bu dönemini, tıpkı daha şanslı akranları gibi, etraflarındaki güzel kızlarla yatarak geçirmeye kararlıdır. Wyatt’ın zorba kardeşi Chet tarafından zorbalığa uğramadıklarında ve kandırılmadıklarında, analiz aramak için hiçliğin ortasına gelirler.

Yönetmen: John Hughes

Oyuncular: Anthony Michael Hall, Kelly LeBrock, Ilan Mitchell-Smith

14. Yeşil Şövalye (2020)

İmdb: 6.6

Özet: Yeşil Şövalye, hükümdara olan sadakatini kanıtlamak için düşmanı Yeşil Şövalye ile yüzleşmek için güçlü bir savaşa giren Sir Gawain’in hikayesini anlatıyor. Sir Gawain, Kral Arthur’un yuvarlak masa şövalyelerinden biridir. Kral Arthur’a olan bağlılığını kanıtlamak isteyen Sör Gawain, bu yüzden kendisine meydan okuyan Yeşil Şövalye ile çetin bir mücadeleye girer. Büyük bir yenilgiye uğrayan Yeşil Şövalye, Sir Gawain’e tuhaf bir teklifte bulunur. Bu teklif, Sir Gawain’i destansı bir maceraya atıyor.

Yönetmen: David Lowery

Oyuncular: Dev Patel, Alicia Vikander, Joel Edgerton

13. Bilgisiz (1995)

İmdb: 6.9

Özet: Jane Austen’in 1815 tarihli Emma adlı romanından esinlenilerek beyaz perdeye aktarılan film, Beverly Hills’de yaşayan bir grup gencin dünyasını tanıtır. Cher Horowitz, lisesindeki en tanınmış kızdır ve etrafındaki herkes ona hızla hayran kalır ve giyim tarzını an be an takip eder. Cher’in en büyük zevki, utangaç ve içine kapanık görünen öğrencileri tespit edip görünüşlerini değiştirmektir. Böylece yardım ettiği herkes bambaşka bir insana dönüşür ve hayatı baştan aşağı değişir. Cher’in son “projesi”, Tai adlı inek sınıf arkadaşıdır. Ancak bu süreç hayatlarında yeni bir sayfa açacaktır…

Yönetmen: Amy Heckerling

Oyuncular: Paul Rudd, Donald Faison, Alicia Silverstone

12. Kötü Kızlar (2004)

İmdb: 7.1

Özet: Afrika’da doğup büyüyen Cady’nin ailesi zoologdur. Bu vesileyle, büyüme yolunda ilerlerken yaşamın şu ilkesi temelinde şekillenmiştir: Doğadaki en güçlü olan hayatta kalır! Ancak on beş yaşına geldiğinde ve liseye başladığında orman kanunlarının pek de düşündüğü gibi olmadığını anlar. Hele işin içine aşk girince ezbere bildiği her şeyi unutup baştan başlamak zorunda kalacaktır. Ne yazık ki Cady, okulun en ateşli kızının eski erkek arkadaşına aşık olmuştur. Jobs kendisini sarmaya hazır, onu bekliyor.

Yönetmen: Mark Waters

Oyuncular: Lindsay Lohan, Rachel McAdams, Amanda Seyfried

11. Büyülü (2007)

İmdb: 7.1

Özet: Ne yazık ki peri masalları her zaman gerçek olmuyor. Peri masalının göz kamaştırıcı fantastik dünyasında mutlu mesut yaşayan kötü kraliçe Giselle’i üzecektir. Hiçbir şey eskisi gibi değil. Giselle birdenbire sonsuza kadar memnuniyet kavramının ötesine atılır. Yeninin etrafında zorluklar ve talihsizlikler var. Bir hikâye kitabında hayat bulan aşkın bu yanı, gerçek hayatta ne kadar kendini bulacağı ve beyazları nasıl siyaha çevireceği bilinmiyor.

Yönetmen: Kevin Lima

Oyuncular: Amy Adams, Patrick Dempsey, James Marsden

10. Boşluğa Girin (2009)

İmdb: 7.2

Özet: Filmi Tokyo’da küçük çaplı işler yapan uyuşturucu satıcısı Oscar’ın gözünden izliyoruz. Oscar bir gece polis baskınında yakalanır ve vurulur. Ölüm döşeğindeyken ruhu dünyayı terk etmeye direnir ve kız kardeşi Linda’yı korumak için onun peşine düşer.

Yönetmen: Gaspar Noe

Oyuncular: Nathaniel Brown, Paz de la Huerta, Cyril Roy

9. Ay Işığı (2016)

İmdb: 7.4

Sinopsis: İnsan ilgi alanları ve insanın kendini keşfetmesi üzerine bir film olan Moonlight, hayatta bir yer için mücadele eden ve çocukluktan yetişkinliğe Miami’nin zorlu bir mahallesinde büyüyen siyahi bir gencin hikayesini anlatıyor. Chiron’un hayatının diğer 3 dönemini anlatan filmde, kahramanın annesiyle olan bağı, okul hayatı, romantik ilgisi, iş hayatı ve uyuşturucu satıcısı Juan’la olan bağına değiniliyor.

Yönetmen: Barry Jenkins

Oyuncular: Alex R. Hibbert, Ashton Sanders, Trevante Rhodes

8. Florida Projesi (2017)

İmdb: 7.6

Sinopsis: 6 yaşındaki Moone ve grubu, yetişkinlerin şiddet dolu dünyasından tamamen uzak, kendilerine ait bir dünya yaratmışlardır. Okulların tatil olmasıyla birlikte bu yaramaz grubun tek derdi istedikleri gibi koşup oynayabilmek, kimseyi umursamadan eğlenebilmek ve istedikleri zaman sınırsız dondurma yiyebilmektir. Yetişkinler için durum çok farklıdır. Artık çocuk olmayı göze alamayan yetişkinler için Florida yazı zorluk, acı ve gözyaşı demektir.

Yönetmen: Sean Baker

Oyuncular: Brooklynn Prince, Bria Vinaite, Willem Dafoe

7. Moulin Rouge! (2001)

İmdb: 7.6

Özet: Bir şair olan Christian, sık sık gittiği bir gece kulübü olan Moulin Rouge’daki dansçılardan birine delicesine aşık olur. Ama büyük bir sorun var. Çünkü oldukça kıskanç bir karaktere sahip olan bir Dük, kıza bir o kadar da sırılsıklam aşıktır. Şimdi müzik tonlarında bir düello var ve başlamak üzere. Elbette dürüst olabilen kazanır.

Yönetmen: Baz Luhrmann

Oyuncular: Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo

6. Mercan (2009)

İmdb: 7.7

Özet: Coraline eski bir eve taşındığında ailesi tarafından sıkılır ve ihmal edilir. Bir gün dar bir geçide açılan gizli bir kapı bulur ve oradan geçmeye karar verir. Orada paralel bir yaşam keşfeder. O hayatta herkesin gözünde düğme vardır, aileleri çocukları ile çok ilgilenir ve herkesin hayalleri gerçekleşir. Annesi, Coraline’i onlarla sonsuza kadar yaşamaya davet ettiğinde, Coraline reddeder. Sonra bu alternatif gerçekliğin sadece bir tuzak olduğunu keşfeder.

Yönetmen: Henry Selick

Oyuncular: Dakota Fanning, Teri Hatcher, Jennifer Saunders

5. La La Land (2016)

İmdb: 8

Özet: Aşıklar Şehri, yolları kesişen iki kişinin hikayesini anlatıyor. Hayatlarında bir taraf bulmaya çalışan iki tutkulu insan olan Sebastian ve Mia’nın yolları Los Angeles’ta bir trafik sıkışıklığında kesişir. İkisi de sanat aşığı olan bu iki kişi, hayallerini gerçekleştirme yolundadır.

Yönetmen: Damien Chazelle

Oyuncular: Ryan Gosling, Emma Stone, John Legend

4. Her (2013)

İmdb: 8

Özet: Theodore Twombly, yakın gelecekte ender hale gelen el yazısıyla yazılmış mektuplar yazarak hayatını kazanmaktadır. Ve bu yıllarda artık insanların işleri bilgisayar programları tarafından yapılıyor. Eşinden boşandıktan sonra bir apartman dairesinde tek başına yaşayan Theodore’un hayatı bir gün bir teknoloji reklamıyla karşılaşmasıyla değişir. Mükemmel bir AI programı sunan yeni bir işletim sistemi, onu çok çekici bir bayan olan Samantha ile tanıştırır. Sanal bir varlık ve sadece bir ses olan Samantha, dünya ve hayata dair sorularıyla Theodore’u farklı bir gerçeklikle tanıştırır.

Yönetmen: Spike Jonze

Oyuncular: Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson, Amy Adams

3. Büyük Budapeşte Oteli (2014)

İmdb: 8.1

Özet: Grand Budapest Hotel, 20. yüzyılın başlarındaki iki savaşın ortasında geçiyor. Hikayede Avrupa hayali şehri Zubrowka’da bulunan Grand Budapest Hotel’in görkemli dönemine tanık oluyoruz. Gustave H, otelin işleyişini büyük bir profesyonellik ile yöneten ve müşterilerini en ince ayrıntısına kadar tanıyan bir kapıcıdır. Bir gün otele komi ve komi olarak Sıfır Mustafa adında bir genç gelir ve kısa sürede aralarında sıkı bir dostluk başlar. İkisi birbirlerinin sırdaşı iken yaşadıkları şehir gerçek bir savaşın içine sürüklenir. Bu sırada Gustave’nin eski sevgilisi Madam D. gizemli bir şekilde hayatını kaybeder ve ikili Madam D.’ye veda etmek için yola çıkar.

Yönetmen: Wes Anderson

Oyuncular: Ralph Fiennes, Tony Revolori, F. Murray Abraham

2. Aşk Havasında (2000)

İmdb: 8.1

Özet: Hong Kong 1960’ların başında yaşıyor. Chau, yerel bir gazetenin yazı işleri müdürüdür. O ve karısı, hayatlarını çoğunlukla Şangaylıların yaşadığı bir apartmana taşınır. Bir gün Chau, kapı komşusu Li-Chun ile karşılaşır. İkisi de eşlerinden bağımsız olarak eşya taşırlar. Gün geçtikçe birbirlerine yakınlaşmaya başlayan ikili, bir süre sonra garip bir gerçekle yüzleşecektir. Eşlerinin de birlikte olduğu gerçeği bu. Artık kendilerini ve bağlarını yeniden gözden geçirebilecekleri bir ortam var.

Yönetmen: Wong Kar-Wai

Oyuncular: Maggie Cheung, Tony Leung Chiu-Wai, Ping Lam Siu

1. Amélie (2001)

İmdb: 8.3

Özet: Anne ve babasını kaybetmiş olan Amelie, kendini başkalarının hayatlarını onarmaya ve onları mutlu etmeye adamıştır; bu durumun farkında olmayan insanların hayatını kolaylaştırmak için bu özveriyi yapıyor. Peki başkalarının memnuniyeti için çabalayan Amelie, yalnızlığının farkına varır varmaz kendi tatmini için çabalamaya başlayacak mı?

Yönetmen: Jean-Pierre Jeunet

Oyuncular: Audrey Tautou, Mathieu Kassovitz, Rufus

haber-pozanti.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu