Haber

Ayarlandı ve ışık göründü

Menemen Belediyesi’nin Çanakkale Asfaltında çöken inşaatında ışık göründü. Çalışmaları yerinde inceleyen Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Türkiye’de, bölgemizde ve İzmir’de ilklere imza attığımız Menemen’de kronik sorunları birer birer çözüyoruz. Kasım ayında kazısı ilk olan ve Menemen trafiğinde devrim yaratacak projemizde gece gündüz çalışarak kısa sürede hızlı ilerleme kaydettik. Tünelimizde fore kazık imalatları tamamlanarak ışık göründü. Mart ayının ilk haftasında hep birlikte açma hedefimize her geçen gün biraz daha yaklaşıyoruz” dedi.

İzmir’in kuzey aksının araç yükünü taşıyan ve trafikte kaos noktası olan Çanakkale Asfaltındaki Menemen Otogar Kavşağı yeni yüzüne kavuşmak için gün sayıyor. Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan’ın girişimleriyle hayata geçirilen batık projede tünelin diğer ucundan ışık göründü. 460 metre uzunluğundaki alt geçitte 7/24 devam eden çalışmalar kapsamında 755 adet fore kazık çakılmış olup, yağmur suyu tahliyesi ve tünel kaplama imalatları da devam etmektedir.

“MENEMEN GELİŞİYOR VE DEĞİŞİYOR”

Batık çıkış alanındaki çalışmaları inceleyen ve yetkili firma sahiplerinden bilgi alan Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, şantiye çalışanlarına kolaylıklar dileyerek yerel esnafa proje hakkında bilgi verdi. Çanakkale Asfaltında 24 saat esasına göre yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Nüfusu her geçen gün artan Menemenimiz, yürüttüğümüz projelerle gelişiyor ve değişiyor. Eğitimden sağlığa, kültür sanattan spora, altyapıdan üstyapıya, sosyal yardımlardan eser ve hizmetlere kadar.” “Belediyeden belediyeye pek çok alanda Menemen’imize ilkleri getiriyoruz. Elbette aksayan, ihmal edilen, göz ardı edilen sorunlar bir şehrin kaderi olamaz. İlk günden bu yana bu kronik sorunlar üzerinde cesaretle çalışıyoruz. Görevimize başladığımız gün, güzel ilçemize kararlılıkla hizmet ediyoruz” dedi.

“MENEMEN TRAFİĞİ BİR DÖNEM BIRAKIYOR”

Bunlardan en önemlisi şu anda üzerinde bulunduğumuz, günde 60-65 bin aracın geçtiği, yoğun trafiğin yaşandığı, geçtiğimiz kasım ayında Çanakkale Asfaltımızın Otogar Kavşağı. Kendi kaynaklarımızla yaptığımız lavabomuz 460 metre uzunluğunda olup iki gidiş, iki gidiş olmak üzere toplam dört şeritten oluşmaktadır. Geçtiğimiz hafta itibarıyla 755 adet fore kazık imalatını tamamladık. Yağmur suyu tahliye imalatlarında sona yaklaşıyoruz. Üstündeki kavşak noktasında da Menemenimize yakışır bir Atatürk anıtı ve çevre düzenleme çalışması yapacağız. Haftanın 7 günü 24 saati ürettiğimiz batık çıkışımızı asfalt, çevre düzenleme ve üstyapı çalışmalarımızla Mart ayı başında hizmete almayı planlıyoruz. Üretimi tamamlandığında Menemen trafiğimiz öne çıkacak, hem yayalarımız hem de sürücülerimiz rahat nefes alacak” dedi.

ESNAFLARI DA ZİYARET ETTİ

Projeyle ilgili bölge esnafına anlayışlarından dolayı teşekkür eden Önder Pehlivan, “Bu süreçte çalışmalarımızda bizleri anlayışla karşılayan siz değerli hemşehrilerime ve değerli esnafımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Projemizin tüm Menemen’imize, İzmir’imize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. “Menemenli hemşerilerim her şeyin en iyisine layıktır, biz de onları en iyilerle buluşturmaya devam ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu