Haber

AK Parti Ankara İl Başkanı Mansur Yavaş’ı Ankapark’ın çürümesine izin vermekle suçladı

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ın ekibinin, Ankapark’ın Ankapark’ın çürümesine, oyuncakların telef olmasına, hırsızlıkların yaşanmasına izin verdiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Özcan, yaptığı yazılı açıklamada, Mansur Yavaş’ın mevcut 4 milyar 300 milyon liralık borçlanma yetkisine rağmen Ankapark’ın bakım ve onarımının da aralarında bulunduğu farklı gerekçelerle ABB Meclisi’nden 4 milyar liralık yeni borçlanma yetkisi talep ettiğini kaydetti. Mecliste bu talebi reddettiklerini kaydeden Özcan, “Buradaki asıl amaç borç almak değil. Asıl amaçları mağduriyet yaratmaktır.” ifadelerini kullandı.

4,5 yıldır terk edilen Ankapark’ın işletme sözleşmesinin 5’inci maddesinde kontrol yetki ve sorumluluğunun ABB’de olduğunu kaydeden Özcan, “Mansur Yavaş’ın ekibi Ankapark’ın çürümesine, oyuncakların zarar görmesine neden olacak. Döndüler.” hırsızlıklara göz yumulur. Bununla ilgili de suç duyurusunda bulunulacak. Ankapark’ın bu hale gelmesinin tek sorumlusu Yavaş ve ekibidir. Bunu seçimlerde de kullanmak istiyorlar.” değerlendirmesini yaptı.

Mahkemenin Ankapark’ı Temmuz 2022’de ABB’ye devrettiğini, o tarihten bu yana Ankapark’a çivi çakılmadığını belirten Özcan, “300 milyarla bir şey yapmadınız. 4 milyarla bunu mu yapacaksınız?” sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu